O mnie


Jestem psychologiem, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (certyfikat Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; nr 1033). Ukończyłam szkolenie z psychodramy, socjometrii oraz psychodramatycznej terapii grupowej wg Moreno w Polskim Instytucie Psychodramy w Krakowie, uzyskując tytuł certyfikowanego asystenta psychodramy (Certyfikat
Psychodrama Institute for Europe; nr 2015-PL-21). Aktualnie jestem w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia w Śląskiej Szkole Psychoterapii (nurt psychoterapii psychodynamicznej i psychodramy) przygotowującego do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ponadto podnosiłam swoje kwalifikacje z zakresu psychoterapii osób uzależnionych behawioralnie, uczestnicząc w projekcje Szkoła Terapeutów Uzależnień – zastosowanie różnych nurtów psychoterapii w terapii osób uzależnionych (280 godzin; Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii), jak również w obszarze psychoterapii Dorosłych Dzieci Alkoholików (szkolenie: Strategie Pracy Psychoterapeutycznej z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, u których występują zaburzenia emocjonalne”; Instytut Psychologii Zdrowia).

Pracuję w Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Posiadam doświadczenie z zakresu diagnozowania oraz psychoterapii (zarówno indywidualnej jak i grupowej) osób uzależnionych (alkohol, hazard, zakupy, Internet i inne), współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. Prowadziłam liczne zajęcia psychoedukacyjne oraz warsztatowe z zakresu problematyki uzależnień i zaburzeń emocjonalnych u rodzin osób uzależnionych.

Od kilku lat współpracuję z Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Psychologicznej „Silesia” w Bytomiu, gdzie prowadzę psychoterapię osób z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi oraz z zaburzeniami osobowości.

Zapraszam do kontaktu.

Jeśli korzystali Państwo z mojej oferty, bardzo proszę o pozostawienie opinii na temat jakości współpracy ze mną. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Marta Fajfer